Шејкови

Плазма карамел банана шејк

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 10 мин.

Порција слика Величина: 1

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

100 г Мелена Плазма

100 г карамел бонбони

Една банана

250 мл млеко

250 мл слатка павлака

1. Чекор

Стопете ги карамел бонбоните

2. Чекор

Исечкајте ја бананата

3. Чекор

Ставете ги сите состојки во блендер

4. Чекор

За совршен шејк блендирајте 30 секунди

5. Чекор

Вашиот шејк е готов!

Автор:

Plazma

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики