Шејкови

Плазма шејк со путер од кикирики

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 5 мин.

Порција слика Величина: 1

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

100 г Мелена Плазма

50 г путер од кикирики

150 мл млеко

200 мл слатка павлака

50 г излупени несолени кикирики

 

Декорација:

Шлаг

30 г сечкани кикирики

Лажица путер од кикирики

Мелена Плазма

 

1. Чекор

Сите состојки ставете ги во блендер.

2. Чекор

За совршен шејк блендирајте 30 секунди.

3. Чекор

Истурете го шејкот и декорирајте со шлаг.

4. Чекор

Посипете со сечкани кикирики и Мелена Плазма.

5. Чекор

Вашиот шејк е готов.

Автор:

Plazma

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики