Шејкови

Плазма шејк

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 5 мин.

Порција слика Величина: 1

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

80 г Мелена Плазма

150 г слатка павлака

150 мл кравјо млеко со 2.8% масленост

1 голема лажица сладолед од ванила

1. Чекор

Ставете ги сите состојки во блендер.

2. Чекор

За да добиете совршен шејк блендирајте 30 секунди.

Автор:

Plazma

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики