Печен пудинг со јаболка
Колачи

Печен пудинг со јаболка

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 55 мин.

Порција слика Величина: 6-8

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

150 г Плазма, скршена на парчиња
300 мл слатка павлака 

4 јајца

50 г шеќер

1 ванилин шеќер

¼ лажичка мускатно оревче
Ситно рендана кора од пола портокал 

2 јаболка исечени на коцки

За послужување:

1 јаболко

2 лажици мед

1 лажица сок од лимон

малини

1. Чекор

агрејте ја рерната на 180 °C, а тавата за печење со величина 30х10 цм обложите ја со хартија за печење и оставете ја на страна.

2. Чекор

Во поголема чинија измешајте ги јајцата, слатката павлака, шеќерот, кората од портокал и мускатното оревче.

3. Чекор

Додадете го сечканото јаболко и скршената Плазма. Измешајте добро а потоа истурете во подготвениот калап за печење.

4. Чекор

Печете 40 минути во загреана рерна. После печење, оставете го пудингот во калапот 20 минути за да се олади а потоа исечете го на парчиња.

5. Чекор

Измијте ги јаболката и исечете ги на тенки парчиња. Измешајте со мед и лимон и оставете да отстојат 10 минути за да пуштат од нивниот сок.

6. Чекор

Пудингот да се послужи со јаболка и друго овошје по желба.

7. Чекор

Вашиот десерт е готов!

7 Чекор

Автор:

Milica Šumaković/Milin Kuvar

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики