Смути Акаји
Плазма доручек

Смути Акаји

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 5 мин.

Порција слика Величина: 1

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

150 г замрзнати јагоди или боровинки 

1 голема зрела банана, смрзната и исечкана на кругови

1 супена лажица акаји во прав

60 мл бадемово млеко

3 супени лажици Мелена Плазма

Декорација:

Сечкани банани

Свежи бобинки

Киви

Сечканa Плазма 

1. Чекор

Во мултипрактик или јак блендер ставете бадемово млеко, замрзнато овошје, акаји во прав и Мелена Плазма. Блендирајте додека смесата не се соедини.

2. Чекор

Истурете во чинија, украсите по желба и послужете веднаш.

3. Чекор

Вашиот десерт е готов!

3 Чекор

Автор:

Zorica Lakonic / My pans and pots

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики