Празнични десерти

Gotvi me so Fico - Кејк Попс

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 20 мин.

Порција слика Величина: 15

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

300гр Мелена Плазма

100гр Шеќер во прав

200гр Путер

300гр бело чоколадо

Чоколадни трошки по избор

1. Чекор

Во сад за матење измешајте ја мелената Плазма со Шеќерот во прав, додадете го путерот и формирајте цврста смеса налик пластелин.

2. Чекор

Во микробранова печка растопете чоколадо.

3. Чекор

Од смесата формирајте топчиња по 25гр и секое набодете го на хартиена цевка или дрвено стапче.

4. Чекор

Секој кејк попс потопете го во растопеното чоколадо, веднаш потоа во чоколадните мрвици. Наредете ги на хартија за печење и оставете ги да се ладат во фрижидер 15 минути.

5. Чекор

Имате спремни Кејк Попс за вашата прослава. Јупиии!

Автор:

Gotvi me so Fico

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики