Празнични десерти

Martina's cooking - Тарт со јагоди и бело чоколадо

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 45 мин.

Порција слика Величина: 8

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

Подлога:

300 г Мелена Плазма

120 г путер

50 мл млеко

200 г Јагоди

Фил:

300 мл слатка павлака

400 г бело чоколадо

 

1. Чекор

За подлогата измешајте ги бисквитите со путерот и млекото Натапкајте ја смесата на дното на калапот и по околу 1-2 цм од страните.

2. Чекор

Ставете јагоди врз подлогата. За филот растопете ги чоколадото и слатката павлака во сад на оган

3. Чекор

Префрлете го филот врз јагодите и оставете во фрижидер минимум 4 часа

Автор:

Martina's cooking

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики