Празнични десерти

Mirisi iz Majine kuhinje - Посна Плазма торта

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 45 мин.

Порција слика Величина: 6

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

Подлога (калап 20 цм):

200 г Мелена Посна Плазма

1-1,5 дл сок од јаболко

Крем:

2 пудинзи од ванила

500 мл билно млеко + малку млеко за да се размати пудингот

50 г билно масло (путер, кокосово, маргарин)

1 лажичка екстракт од ванила

1 лажица Мелена Плазма

малку цимет

Инсерт од јагода:

500 г јагоди

агаве сируп по желба

2 лажици густин

1. Чекор

Измешајте ја Плазмата и сокот и втиснете ја смесата во калап.

2. Чекор

За белиот крем прво измешајте пудинг и агаве со малку млеко за да ги отстранете грутките. Потоа сипете ја смесата во ладно млеко и гответе додека не добиете густина како за пудинг. Во врелиот пудинг додадете путер. Веднаш истурете ½ од смесата над кората и ставете ја замрзнувач додека ги подготвите јагодите.

3. Чекор

Гответе ги јагодите и агаве сирупот 15 минути, додадете густин и гответе уште 2 минути. Ставете ги преку белиот крем. Потоа над јагодите додадете го остатокот од белиот крем и посипете со малку Плазма. Оставете да се олади 3-4 часа во фрижидер.

Автор:

Mirisi iz Majine kuhinje

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики