Празнични десерти

Mirisi iz Majine kuhinje - Плазма тартуфи

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 5 минути и 1 час ладење

Порција слика Величина: 10

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

200 г Мелена Плазма

1 лажица ванила во прав

2 лажици како во прав

1,5 дл млеко

50 г стопен путер

Уште:

150 г црно чоколадо

1 лажица кокосово масло

2 лажици мелени лешници

1. Чекор

Соединете ги сите состојки и измешајте. Направете топчиња.

2. Чекор

Стопете го чоколадото и валкајте ги топчињата. Оставете ги да се оладат 1 час во фрижидер.

3. Чекор

На здравје.

Автор:

Mirisi iz Majine kuhinje

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики