Празнични десерти

Martina's cooking - Плазма лешник торта

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 30 мин.

Порција слика Величина: 8

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

3 готови пандишпани

400 г еурокрем

200 мл млеко

100 г јатки

 

Фил:

800 мл слатка павлака

600 г бело чоколадо

500 г мелена плазма

1. Чекор

Измешајте го белото чоколадо со слатката павлака на тивок оган дури не се растопи.

2. Чекор

Оставете го филот минимум 1-2 часа во фрижидер, па изматете го Додадете ја плазмата и измешајте

3. Чекор

Попрскајте ги корите со млеко или сок, премачкајте со еурокрем измешан со јатки, па ставете фил.

4. Чекор

Повторете ја постапката со останатите кори и фил. Декорирајте со шлаг, плазма, овошје по избор и велигденски декорации

Автор:

Martina's cooking

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики