Леден брег
Колачи

Леден брег

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 60 мин.

Порција слика Величина: 10

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

За кората:

300 г Плазма

200 мл млеко за потопување на бисквитите

За крема:

800 мл млеко

3 кесички пудинг од ванила

150 г шеќер

2 кесички ванилин шеќер

120 г путер/маргарин

150 г бело чоколадо за готвење

Околу 200 г малини

Декорација:

200 мл слатка павлака

1. Чекор

Пудинзите измешајте ги со 150 мл ладно млеко, а остатокот од млекото заедно со шеќерот ставете го на оган да зоврие.

1 Чекор

2. Чекор

Кога ќе зоврие млекото истурете го матениот пудинг и гответе мешајќи цело време додека не згусне. Површината на пудигнот покријте ја со најлонска фолија и оставете да се олади.

2 Чекор

3. Чекор

Во изладениот пудинг измиксајте путер на собна температура, а потоа и бело чоколадо истопено на пареа. Формирајте прв ред од брегот од 4х4 плазми натопени во млеко (внимавајте да не се потопат премногу). Потоа намачкајте со дел од филот и по целата површина фил стиснете половина малини.

3 Чекор

4. Чекор

Следниот слој е натопени бисквити од 3х4 плазми , потоа фил и малини, па се повторува се со уште 2х4 и на крај 1х4 плазми и фил (без малини).

4 Чекор

5. Чекор

Украсете го колачот со изматена слатка павлака и оставете во фрижидер на минимум 6 часа пред послужување.

5 Чекор

6. Чекор

Вашиот торта е готов!

6 Чекор

Автор:

Plazma

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики