Тирамису парфе со Плазма
Колачи

Тирамису парфе со Плазма

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 25 мин. + 3 часа за ладење

Порција слика Величина: 4

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

Крцкав слој:

160 г Мелена Плазма

6 супени лажици врело јако црно кафе

1 супена лажица ликер калуа

1 супена лажица шеќер

Кремаст слој:

2 жолчки

2 супени лажици слатко десертно вино (на пример марсала или бермет) 

60 г шеќер

125 мл слатка павлака

250 г сирење маскарпоне

Декорација:

какао

црно чоколадо

1. Чекор

Наполнете вода во едно поголемо тенџере и ставете на шпорет да зоврие.

2. Чекор

Во метална чинија измешајте ги жолчките со шеќерот и десертното вино, а потоа чинијата ставете ја над тенџерето и мешајте полека со жица или миксер 5-8 минути додека смесата не се удвои во волумен. Тргнете од оган и оставете некои 10 минути да се олади.

3. Чекор

Потоа додадете го сирењето маскарпоне и измешајте добро.

4. Чекор

Во посебен сад изматете ја оладената слатка павлака и додадете ја во смесата со сирење маскарпоне и соединете.

5. Чекор

Врелото црно кафе ставете го во шолја, додадете шеќер и ликер, потоа измешајте и прелијте ја Мелената Плазма која претходно сте ја ставиле во посебна чинија. Мешајте додека смесата не почне да личи на мокар песок.

6. Чекор

Земете 4 поголеми чаши и во секоја од нив наизменично редете крцкав па кремаст слој.

7. Чекор

Готовиот десерт оставете го во фрижидер 3 часа.

8. Чекор

Пред послужување посипете со какао и украсете со рендано црно чоколадо.

9. Чекор

Вашиот десерт е подготвен!

9 Чекор

Автор:

Zorica Lakonic/My pans and pots

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики