Ганаш торта со Плазма
Торти

Ганаш торта со Плазма

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 30 мин. + 2 часа за ладење

Порција слика Величина: 6

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

150 г Плазма 

50 г Мелена Плазма

200 г сецкани ореви 

200 г суви кајсии 

270 мл слатка павлака

300 г црно чоколадо со 70% какао

Декорација:

Слатка павлака

Свежи јагоди

Плазма

1. Чекор

Калапот со одвоено дно со дијаметар 18 цм обложите го со најлонска фолија.

2. Чекор

Сувите кајсии исецкајте ги на ситни коцки.

3. Чекор

Во поголема чинија здробете Плазма и додајте Мелена Плазма, сецканите ореви и сецканите суви кајсии.

4. Чекор

Во тенџере истурете слатка павлака и стоплете ја на умерена температура до степен на вриење (не смее да зоврие). Скршеното чоколадо и путерот додајте ги во слатката павлака и тргнете ја од оган, оставете да отстои неколку минути, а потоа промешајте. Добиената смеса додајте ја во чинијата со сувите состојки, измешајте да се соединат состојките и истурете во претходно подготвениот калап.

5. Чекор

Калапот оставете го во фрижидер во текот на ноќта. Кога тортата ќе се стегне декорирајте со изматена слатка павлака, Плазма и свежи јагоди.

6. Чекор

Вашиот торта е готов!

6 Чекор

Автор:

Ana V. Đurđević/Prstohvat soli

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики