Плазма песок торта
Торти

Плазма песок торта

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 50 мин.

Порција слика Величина: 8

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

1л млеко

4 пудинзи со вкус на ванила

100г шеќер

250г путер

125г шеќер во прав

200г Мелена Плазма

150г чоколадо за готвење

150г мелени опреви

250мл слатка павлака

 

1. Чекор

Во еден литар млеко додадете шеќер и згответе ги пудинзите од ванила.

1 Чекор

2. Чекор

Изматете со миксер во пена путер и шеќер во прав.

2 Чекор

3. Чекор

Кога ќе се олади пудингот во него додадете го матениот путер и соединете со миксер. Смесата поделете ја на три дела.

3 Чекор

4. Чекор

Во првиот дел додадете Мелена Плазма, измешајте и истурете во округол калап како прв фил.

4 Чекор

5. Чекор

Во вториот дел измешајте мелени ореви, измешајте и истурете преку првиот фил.

5 Чекор

6. Чекор

Во третиот дел додадете стопено чоколадо и формирајте трет слој.

6 Чекор

7. Чекор

Украсете со слатка павлака. Оставете во фрижидер неколку часа да се стегне.

7 Чекор

8. Чекор

Вашата торта е готова!

8 Чекор

Автор:

Plazma

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики