Плазма торта со портокал и маскарпоне сирење
Торти

Плазма торта со портокал и маскарпоне сирење

Зачувај
Сподели

Основни информации:

Време на подготовка слика Време на подготовка: 2 часa + 3 часa ладење

Порција слика Величина: 16

Сложеност слика Сложеност: 0Сложеност слика 1Сложеност слика 2Сложеност слика 3Сложеност слика 4Сложеност слика

Состојки:

3 белки 

50 г шеќер

20 г Плазма, сечкана на парчиња

30 г Мелена Плазма

Ситно рендана кора од портокал 

Фил:

9 жолчки

100 г шеќер

20 г густин

1 ванилин шеќер

Ситно рендана кора од портокал

500 мл млеко

200 г путер

250 г маскарпоне сирење

70 г Мелена Плазма

70 г Плазма сечкана на парчиња

Декорација:

Слатка павлака

2 лажици Мелена Плазма

1. Чекор

Загрејте ја рерната на 180 °C. Округлиот калап со дијаметар 24 цм обложите го со хартија за печење.

1 Чекор

2. Чекор

Матите ги белките со миксер во цврст снег. Постепено додавајте шеќер, матејќи постојано. Потоа додајте Мелена Плазма, сечкана Плазма и ситно ренданата кора од портокал, потоа измешајте со шпатула.

2 Чекор

3. Чекор

Истурете ја смесата во округлиот калап со дијаметар 24 цм. Печете 20 минути. Направете уште две такви кори и оладете ги.

3 Чекор

4. Чекор

За фил измешајте ги жолчките, шеќерот, ванилиниот шеќер , густинот и кората од портокал. Матете кратко за да се соединат.

4 Чекор

5. Чекор

Загрејте го млекото до варење. На матените жолчки додадете 100 мл топло млеко и добро измешајте за да се згреат жолчките. Истурете ги жолчките во загреаното млеко и гответе неколку минути со постојано мешање додека смесата не се згусне. Тргнете од оган, истурете во чист сад, покријте со најлонска фолија и оставете да се олади на собна температура.

5 Чекор

6. Чекор

Оладениот фил матете го со миксер постепено додавајќи путер на собна температура. На ист начин додајте го и маскарпоне сирењето, а потоа филот поделете го на три еднакви делови.

6 Чекор

7. Чекор

Еден дел оставете го како што е. Во вториот додајте Мелена Плазма, а во третиот сечкана Плазма.

7 Чекор

8. Чекор

Корите намачкајте ги со филот со овој редослед: фил со сечкана Плазма, фил со Мелена Плазма, фил без Плазма. Оставете во фрижидер неколку часа, а потоа украсете со матена слатка павлака и Мелена Плазма по желба.

8 Чекор

9. Чекор

Вашиот торта е готов!

9 Чекор

Автор:

Milica Šumaković/Milin Kuvar

Уживај со Плазма слика

Дали го пробавте овој рецепт?

Доколку одговорот е Да, сликајте го задоволството и тагнете ја @plazma_zvanicna или употребете #plazmaslatkarnica

Плазма деликатес слика
Дали го пробавте овој рецепт?

Cene proizvoda su preuzete sa vebsajtova prodavaca. Cene i raspoloživost mogu da variraju u zavisnosti od lokacije.

Uspešno ste se prijavili za newsletter!

Некои приказни се по слатки кога се само твои!

Пријави се на нашиот билтен и биди во тек со приказните на Плазмаслаткарница кои ги подготвуваме секоја недела само за тебе

Пријавете се на нашиот билтен за слики